Italia është mysafire e Lituanisë në ndeshjen e xhiros së tretë në kuadër të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Sfida zhvillohet në LFF Stadium në Vilnius dhe Azzurrët duan të vazhdojnë me fitoret komode dhe arkëtimin e pikëve.

Përzgjedhësit Valdas Urbonas dhe Roberto Mancini i kanë përgatitur skuadrat, me të cilat do ta fillojnë takimin.

Formacioni startues i Lituanisë: Svedkauskas; Mikoliunas, Girdvainis, Beneta, Vaitkunas; Simkus; Novikovas, Dapkus, Slivka, Sirgedas; Cernych.

Formacioni startues i Italisë: Donnarumma; Toloi, Mancini, Bastoni, Emerson: Pellegrini, Locatelli, Pessina; El Shaarawy, Immobile, Bernardeschi.

/Telegrafi/

(Foto: uefa.com)