LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: City pritet të konfirmohet si çerekfinalist përballë Monchengladbachut

Formacionet startuese: City pritet të konfirmohet si çerekfinalist përballë Monchengladbachut

Në stadiumin neutral, Puskas Arena, zhvillohet ndeshja kthyese e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, ndërmjet Manchester Cityt dhe Borussia Monchengladbachut.

Po në Budapest u zhvillua edhe përballja e parë ndërmjet këtyre skuadrave, të cilën e fitoi ekipi anglez me rezultat 2-0.

Citizens janë favoritë për të vazhduar në çerekfinale të garës më të madhe evropiane, falë fitores komode nga sfida e parë.

Trajnerët Pep Guardiola dhe Marco Rose edhe një herë do t’i vënë përballë taktikat e tyre.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson, Walker, Dias, Stones, Cancelo, Rodrigo, Gündogan, De Bruyne, Mahrez, Foden, Bernardo.

Formacioni startues i Borussia Monchengladbachut: Sommer; Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini; Zakaria, Neuhaus; Hofmann, Stindl, Embolo; Thuram.

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Shpifja që i dha fund karrierës së Mauro Icardit te Interi

Shpifja që i dha fund karrierës së Mauro Icardit te Interi

Serie A
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Super Albion Rrahmani – shënoi dy gola dhe shpallet lojtar i ndeshjes

Super Albion Rrahmani – shënoi dy gola dhe shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League
Kalo në kategori