LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Belgjika luan për fitore ndaj Bjellorusisë

Formacionet startuese: Belgjika luan për fitore ndaj Bjellorusisë

Belgjika është nikoqire e Bjellorusisë në ndeshjen e tretë kualifikuese për Kampionatin e ardhshëm Botëror.

Reklama

Sfida e vlefshme për Grupin E zhvillohet në stadiumin ‘King Power at Den Dreef’, ndërsa nikoqirët janë favoritë.

Përzgjedhësit Roberto Martinez dhe Mikhail Markhel i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Belgjikës: Mignolet; Alderweireld, Denayer, Vertonghen; Meunier, Praet, Vanaken, Hazard; Doku, Batshuayi, Trossard.

Formacioni startues i Bjellorusisë: Gutor; Yuzepchuk, Naumov, Pavlovets, Polyakov; Podstrelov, Ebong, Kislyak, Stasevich; Lisakovich; Kendysh.

(Foto: uefa.com)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori