LAJMI I FUNDIT:

Forcat ukrainase sulmojnë aeroportin ushtarak në Rusi

Forcat ukrainase sulmojnë aeroportin ushtarak në Rusi

Forcat ukrainase kanë goditur një aeroport ushtarak në Rusi, duke synuar aeroplanë luftarakë dhe objekte me bomba rrëshqitëse të përdorura për sulme vdekjeprurëse kundër Ukrainës, ka zbuluar një burim sigurie.

Burimi tha se operacioni ishte pjesë e një “fushate të qëndrueshme për të degraduar Forcën Ajrore ruse”, ashtu siç ka bërë Ukraina edhe me flotën ruse të Detit të Zi.

Imazhet satelitore të shpërndara nga burimi, supozohet se tregojnë dy aeroplanë luftarakë-bombardues SU-34 në bazën ajrore Morozovsk në Rusinë jugore, si dhe një strukturë të bardhë përpara sulmit, shkruan skynews, përcjell Telegrafi.


Një imazh i dytë supozohet të tregojë pasojat, me aeroplanët e shkatërruar.

Mirëpo, deri më tash, nuk ka asnjë konfirmim zyrtar për sulmet nga Ukraina.

Konfirmohet numri i mercenarëve të vrarë të Wagnerit në Ukrainë
Lexo po ashtu Konfirmohet numri i mercenarëve të vrarë të Wagnerit në Ukrainë

Burimi ukrainas i sigurisë tha se “sulmet e sakta” të Ukrainës kishin në shënjestër aeroplanët SU-34 dhe “objektet e municionit me bomba rrëshqitëse” në aeroport.

“Objektivat u goditën për të degraduar aftësinë e Rusisë për të kryer sulme ajrore në rajonin verilindor të Kharkiv”, tha burimi në kushte anonimiteti. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Evropa
Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Botë
Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Serbia
Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Amerika
Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Botë
Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Amerika
Kalo në kategori