Fonseca i lumtur që Roma u rikthye te fitoret: Tani mendojmë për Ligën e Evropës

Paulo Fonseca. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Roma është rikthyer te fitoret në kampionatin italian Serie A, derisa ka mposhtur Brescian 3-0.

Giallorosët kishin pësuar humbje nga Parma javë më parë dhe me Brescian dhuruan spektakël.

Megjithatë për tu zhbllokuar skuadra u desh të pritej pjesa e dytë ku pastaj Roma shkëlqeu.

“Në pjesën e parë Brescia na vuri në vështirësi pasi mbrohej mirë, por goli i hershëm në pjesën e dytë na çliroi”, tha Fonseca.

Roma. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

“Jam i lumtur që futbollistët rikthyen besimin dhe morën një fitore të madhe, ndaj një kundërshtari të vështirë”, u shpreh portugezi.

Roma tani do të luaj të enjten në Ligën e Evropës në udhëtim te Istanbul Basaksehir, ku vetëm fitorja do t’i mbante në garë për të vazhduar tutje.

“Do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme dhe tani vëmendja jonë është tek ajo sfidë. Na duhet fitorja, pasi në të kundërtën do të rrezikonim shumë”, përfundoi Fonseca. /Telegrafi/

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Formacionet zyrtare, Manchester City – Chelsea: Një mungesë e theksuar për Guardiolën

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Dramë e madhe në Suharekë – super derbi me katër gola

Superliga
Xavi tregon klasin e tij kur pyetet për ndeshjen Real Madrid-Man City para El Clasicos të së dielës