LAJMI I FUNDIT:

Florenzi kërkon fitore ndaj Veronës

Florenzi kërkon fitore ndaj Veronës

Mesfushori italian, Alessandro Florenzi është rikthyer më në fund nga lëndimi i gjatë që e mbajti jashtë fushave për rreth katër muaj.

Reklama

Reprezentuesi i Kombëtares së Italisë, pritet të jetë titullar për Romën në sfidën ndaj Hellas Veronës.

Kryeqytetasit do të kërkojnë fitoren e parë në shtëpi përballë Veronës.

Florenzi ka thënë se skuadra është rilindur me ardhjen e Di Francescos dhe kërkojnë fitore.

“Jemi rilindur me Di Francescon, çdo gjë po shkon mirë dhe jemi një grup i mirë i futbollistëve”.

“Do të hyjmë në fushë ndaj Veronës me të vetmin qëllim që ta fitojmë atë për tifozët tanë”, ka deklaruar Florenzi.

“Ndihem shumë mirë, ende jo në 100% por besoj se brenda dy tri javëve do të kap maksimumin e formës”, tha anësori italian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori