LAJMI I FUNDIT:

Florenzi: Juventusit do t’ia hiqja Dybalan, do të marrim pikë në Torino

Florenzi: Juventusit do t’ia hiqja Dybalan, do të marrim pikë në Torino
during the Serie A match between AS Roma and Hellas Verona FC at Stadio Olimpico on September 16, 2017 in Rome, Italy.

Derbi i madh italian mes Juventusit dhe Romës po afron dhe e gjithë vëmendja të shtunën do të jetë në Torino.

Reklama

Dy rivalët e mëdhenj edhe këtë edicion duket se do të diskutojnë për titull, por për dallim nga vitet e kaluara këtë vit po e kërkojnë trofeun edhe Inter e Napoli.

Mesfushori i Romës, Alessandro Florenzi ka folur për ndeshjen derbi, duke besuar se do të marrin pikë në Torino.

“Është një ndeshje shumë e rëndësishme por nuk mendoj se do të vendos për titullin e kampionit”.

“Nuk është e lehtë kurrë të luash në Torino, por ne duam të ndryshojmë dhe të marrim pikë nga kjo ndeshje”, ka deklaruar zëvendës kapiteni i Romës.

Ai ka thënë se nga kjo skuadër aktuale e Juventusit do ta hiqte argjentinasin Paulo Dybala.

“Juventusit do t’ia hiqja Dybalan, është një kampion dhe shumë e vështirë të ndalet”, ka thënë Florenzi.

“Vendin e parë që e morëm në grupet e Ligës së Kampionëve duhet ta dëshmojmë jo vetëm ndaj Juventusit por në tërë kampionatin”, ka përfunduar Florenzi.

Aktualisht Roma zë pozitën e katërt në tabelë me 38 pikë të tubuara, tri më pak se Juventusi që zë pozitën e dytë, por skuadra e Eusebio Di Francescos ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori