Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka dhënë një sugjerim të madh në lidhje me Kylian Mbappen dhe synimet e transferimit të tyre për sulmuesin e Paris Saint-Germain.

Los Blancos janë lidhur prej kohësh me Mbappen dhe dëshira e tyre për të transferuar fituesin e Kupës së Botës në kryeqytetin spanjoll nuk është aspak sekret.

Shpresat e tyre për të sjellë Mbappen në klub u duk se morën një goditje pasi Mauricio Pochettino pretendoi se sulmuesi do të ishte “100 për qind” në Parc des Princes sezonin e ardhshëm.

Mbappe do të heshtë për të ardhmen deri në një datë të caktuar dhe Real Madridi e di cila është Mbappe do të heshtë për të ardhmen deri në një datë të caktuar dhe Real Madridi e di cila është

Megjithatë, presidenti i Los Blancos, Perez ka ringjallur spekulimet pas deklaratave të tij të fundit, pasi klubi i tij fitoi titullin e ligës.

“Nuk e kisha menduar Mbappen, por tani që e përmendni, mund të jetë e vërtetë. Kur të planifikojmë skuadrën e vitit të ardhshëm, do të shohim”, ka thënë Perez për Movistar.

Trajneri i Blancos, Carlo Ancelotti u pyet gjithashtu për mundësinë e nënshkrimit të yllit të PSG-së dhe dha një përgjigje të fshehtë.

Ancelotti me përgjigje epike pasi Pochettino tha se Mbappe qëndron në Paris: Nganjëherë trajnerët nuk e thonë të vërtetën Ancelotti me përgjigje epike pasi Pochettino tha se Mbappe qëndron në Paris: Nganjëherë trajnerët nuk e thonë të vërtetën

“Mbappe te Real Madrid? Me këtë klub, me këtë president, e ardhmja tashmë është shkruar”, tha fillimisht Ancelotti për beIN Sports.

Megjithatë, i pyetur nëse kjo ishte menduar si një konfirmim që marrëveshja ishte kryer, trajneri italian u përgjigj: “Nuk e thashë këtë”. /Telegrafi/