Florent Muslija shënon gol të bukur në fitoren e Hannoverit, luan edhe Valmir Sylejmani

24.10.2020, HDI-Arena, Hannover, Ligaspiel, 2. Bundesliga, Hannover 96 vs Fortuna Duesseldorf, im Bild Niklas Hult 3, Hannover und der Torschuetze Florent Muslija 35, Hannover jubeln nach dem Tor zum 1:0 fuer Hannover DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video. Hannover 96 vs Fortuna Duesseldorf *** 24 10 2020, HDI Arena, Hanover, League match, 2 Bundesliga, Hanover 96 vs Fortuna Duesseldorf, in the picture Niklas Hult 3, Hanover and the scorer Florent Muslija 35, Hanover cheering after the goal for the 1 0 for Hanover DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and or quasi video Hanover 96 vs Fortuna Duesseldorf

Hannover 96 është rikthyer te fitoret pas humbjes së pësuar javën e kaluar nga Paderborn.

Skuadra e dy futbollistëve shqiptarë, Valmir Sylejmanit dhe Florent Muslijës ka triumfuar me rezultat të pastër 3-0 ndaj Fortuna Dusseldorf.

Florent Muslija e nisi nga minuta e parë ndeshjen, teksa arriti ta zhbllokoj rezultatin.

Mesfushori kosovar realizoi golin e parë në minutën e 57-të pas një asistimi nga Haraguchi.

Muslija qëndroi në fushë deri në minutën e 80-të, por Hannoveri nuk mbeti pa shqiptarë në fushë.

Pikërisht 10 minuta para fundit të ndeshjes u inkuadrua sulmuesi Valmir Sylejmani, që javën e kaluar ishte titullar.

Gjilanasi për 10 minuta sa qëndroi në fushë u tregua mjaftë i rrezikshëm, por i mungoi fati për të shënuar gol.

Gjithsesi paraqitjet e mira të dy lojtarëve janë një lajm i mirë për trajnerin Bernard Challandes për t’i ftuar për ndeshjet e nëntorit. /Telegrafi/

Zbulohen dy kërkesat që Laporta ia bëri Xavit në një takim urgjent – ​​njëra ka të bëjë me Guardiolën

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Alvaro Morata po vuan pasojat e “sëmundjes më të dhimbshme të njohur”