LAJMI I FUNDIT:

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Trajneri i Barcelonës, Hansi Flick thuhet se është i gatshëm ta shesë Pedrin, duke gjetur zëvendësuesin perefekt të tij.

Sipas El Nacional, trajneri gjerman është më se i gatshëm ta bëjë këtë shkëmbim dhe thuhet se është një adhurues i mesfushorit të Bayer Leverkusen, Florian Wirtz.


Wirtz ka qenë jashtëzakonisht mbresëlënës në një sezon që ka parë ekipin e tij të fitojë ligën gjermane pa humbur asnjë ndeshje të vetme.

Në përgjithësi, 21-vjeçari ka bërë 49 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 18 gola dhe 20 asistime në një rol të mesfushës sulmuese. Megjithatë, duket tejet befasuese që Blaugranët janë të gatshëm të lënë të lirë Pedrin, i cili konsiderohet si një nga talentet më të mirë në Spanjë.

Mesfushori katalanas luan një rol pak më të thellë në krahasim me Wirtz. Megjithatë ai ka humbur 19 ndeshje në të gjitha garat për shkak të lëndimeve këtë vit.

Në përgjithësi, Pedri ka bërë 34 paraqitje në të gjitha garat për Barcelonën, duke shënuar katër gola dhe pesë asistime. Deri më tani gjatë kohës së tij në Camp Nou, spanjolli ka fituar një herë La Ligën.

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit
Lexo po ashtu Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Pavarësisht sugjerimeve për këtë lëvizje, nuk ka gjasa që Wirtz të dëshirojë t’i bashkohet klubit katalanas. Me Xabi Alonson që mbetet te Bayer Leverkusen dhe klubi që siguron futbollin e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm, e ardhmja duket e ndritshme për skuadrën gjermane.

Nga ana tjetër, Barcelona nuk arriti të fitojë La Ligën këtë vit, duke përfunduar 10 pikë pas rivalit të madh Real Madridit. Përveç kësaj, ata u eliminuan nga Liga e Kampionëve në fazën çerekfinale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Szoboszlai kërkon që UEFA të ndryshojë protokollet pas incidentit mjekësor të Barnabas Varga

Përfaqësueset
Kalo në kategori