LAJMI I FUNDIT:

Fizioterapeuti i Belgjikës zbulon marrëveshjen që bëri me Lukakun për Kampionatin Botëror

Fizioterapeuti i Belgjikës zbulon marrëveshjen që bëri me Lukakun për Kampionatin Botëror

Fizioterapeuti belg Lieven Maesschalck konfirmon se Romelu Lukaku nuk ishte i aftë për të luajtur 90 minuta në Kampionatin Botëror.

Ylli i Chelseat që është në huazim te Interi ka pasur probleme me lëndimet këtë sezon, duke luajtur vetëm pesë ndeshje me Nerazzurrët.


Ai pësoi një tjetër lëndim, javë para se të niste Botërori dhe humbi ndeshjen e parë të turneut kundër Kanadasë.

“Roberto Martinez është dikush që dëgjon stafin mjekësor dhe gjithçka diskutohet”, deklaroi për Sporza, Maesschalck.

“Fakti që Lukaku, për shembull, nuk kishte luajtur për muaj të tërë, gjithashtu luajti një rol. Marrëveshja ishte që ai të mos luante 90 minuta”.

“Me Romelun u ra dakord që ndeshja ndaj Kroacisë duhet të ishte e mundshme. Por, fizikisht, Romelu nuk mundi të përballonte një ndeshje të tërë. Kështu që duhej bërë sërish një zgjedhje. Lëreni të fillojë apo jo. Lëreni të luajë 45 minuta ose 60 minuta”, ka vazhduar ai.

Lukaku u prezantua në 9 minutat e fundit të humbjes 2-0 kundër Marokut më 27 nëntor dhe në pjesën e dytë të barazimit 0-0 me Kroacinë, që përcaktoi përfundimisht eliminimin e Djajve të Kuq nga gara.

Sulmuesi humbi disa mundësi për të shënuar kundër kroatëve dhe Martinez dha dorëheqje pak ditë pas eliminimit të Belgjikës.

Lojtari është rikthyer në stërvitje për Interin, por nuk do të jetë i disponueshëm për ndeshjen miqësore të sotme kundër Real Betis në Spanjë.

Simone Inzaghi shpreson të rikthejë sulmuesin për ndeshjen e parë të Serie A të vitit 2023 kundër Napolit më 4 janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Premier League
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

Serie A
Kalo në kategori