LAJMI I FUNDIT:

Me fitoren ndaj Crystal Palace, Leicesteri forcon pozitën e tretë

Me fitoren ndaj Crystal Palace, Leicesteri forcon pozitën e tretë
(Foto: Twitter/Leicester City)

Leicester City ka regjistruar fitore ndaj Crystal Palace (2-1) në King Power Stadium, edhe pse ishte në disavantazh në gjysmën e parë.

Reklama

I asistuar nga Eberechi Eze, Wilfried Zaha e kaloi skuadrën mysafire në epërsi (12’) dhe me këtë rezultat u mbyll gjysma e parë.

Në pjesën e dytë, vendasit u kthyen për ta fituar sfidën. Fillimisht, Timothy Castagne e barazoi rezultatin (50’) pas asistimit nga Kelechi Iheanacho.

(Foto: Twitter/Leicester City)

Iheanacho e shënoi golin e dytë (80’) për nikoqirët pas asistimit nga Jonny Evans dhe ky rezultoi goli i fitores.

Pas kësaj fitoreje, Leicester City qëndron në vend të tretë në renditje dhe e ka rritur diferencën në katër pikë me Chelsean që ndodhet një pozitë më poshtë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Derisa pikëdallimi me West Ham Unitedin (që man vendin e pestë) është shtatë pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori