Fitore e madhe e Llapit në udhëtim te Gjilani

Llapi ka shënuar fitore jetike në udhëtimin e vështirë në Gjilan duke triumfuar me rezultat minimal 1-0.

Skuadra vendase ishte më e mirë para tifozëve të vet, duke krijuar raste shënimi dhe duke mos lënë ndonjë rast për llapjanët.

Megjithatë, pjesa e dytë ishte vendimtare, ku dy rastet e mos konkretizuara nga vendasit u hakmorrën në fund.

Një gabim fatal në mbrojtje e vuri Behar Maliqin në pozitë të mirë për të asistuar.

Topin e tij e shfrytëzoi më së miri thellë në brendësi të zonës Elvis Prençi i cili nuk gaboi për 1-0 (81′).

Deri në fund Gjilani bëri përpjekje por nuk gjeti golin e barazimit.

Me këtë fitore Llapi ngjitet në vendin e dytë me katër pikë më pak së Feronikeli që është lider dhe një pikë më shumë se Prishtina. Feronikeli dhe Prishtina përballen sot nga ora 17:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. /Telegrafi/

Kush është Slavko Vincic, gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve që dikur ishte arrestuar në një operacion kundër drogës dhe prostitucionit

Real Madridi merr një lajm të madh – top ylli arrin në minutën e fundit për finalen ndaj Dortmundit

Zbulohet paga marramendëse e Vincent Kompany pasi mori drejtimin e Bayernit

Pep Guardiola synon ta thyejë rregullin e “artë” të transferimeve – shkak bëhet një ish-lojtar i tij

Ancelottit nuk i intereson a është finale apo ndeshje e thjeshtë – Real Madridi publikon formacionin zyrtar dy orë para përballjes

Palestër, kinema dhe shtatë dhoma gjumi: Kylian Mbappe ka blerë një pallat nga ish-sulmuesi i Real Madridit për 11 milionë euro