0Shares

Apple do të fillojë të marrë para-porosi për pajisjen e saj të fundit, Apple HomePod sot. Pajisja do të jetë në dispozicion për të para-porositur në Britani të Madhe, SHBA dhe Australi për £ 319 ose 349 $ dhe do të debutojë në treg muajin e ardhshëm.

HomePod është projektuar të jetë një asistent digjital për shtëpinë tuaj dhe gjithashtu një ndihmës i cili aktivizohet me zë, vjen me Sirin e Apple të integruar brenda.

Apple kohët e fundit zbuloi se tani ka më shumë se 500 milionë përdorues aktivë mujor të Siri.

Apple është duke shitur pajisjen si një pajisje audio në fund të fundit, ajo vjen me shtatë cicërues, një ëoofer dhe një përforcues me porosi. Mund të përdoret si një altoparlant i pavarur ose i çiftuar së bashku me një tjetër HomerPod për të krijuar zë stereo dhe të vendosur në dhomën tuaj. Pajisja gjithashtu mund të shtohet në dhoma të shumta rreth shtëpisë tuaj dhe pajisjet mund të komunikojnë me njëri-tjetrin.

Pajisja do të funksionojë me Apple Music dhe më shumë dhe do të vijë në dy ngjyra, të bardha dhe të zezë. Pajisja pritet të ketë në kërkesë të lartë që në lansim.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)