LAJMI I FUNDIT:

FIFA publikon emrat e tre finalistëve për lojtarin dhe trajnerin e vitit

FIFA publikon emrat e tre finalistëve për lojtarin dhe trajnerin e vitit

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë FIFA, ka publikuar emrat finalistëve për çmimet si më të mirët e vitit.

Çuditërisht pas sa viteve nuk ka vend për gjeniun e futbollit Lionel Messi në mesin e tre lojtarëve më të mirë në botë.


FIFA ka publikuar emrat e tre futbollistëve finalist.

Si gjithnjë emri i parë në listë është ai i sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo që kompletoi transferimin te Juventusi.

Për herë të parë në këtë listë është edhe mesfushori kroat Luka Modric që së fundmi mori çmimin si futbollisti më i mirë i Evropës.

Një tjetër risi në treshen finale është edhe Mohamed Salah që pati një vit të jashtëzakonshëm me Liverpoolin.

Ndërkohë FIFA ka publikuar edhe emrat e tre trajnerëve finalist.

Dy francezët, Zinedin Zidane dhe Didier Deschamps janë në këtë listë së bashku me kroatin Zlatko Dalic. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori