Cristiano Ronaldo vijon të qëndrojë larg skuadrës së Manchester United me yllin portugez që po kërkon një tjetër ambient për sezonin e ardhshëm.

Ai kërkon një klub ku mund të luajë në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Bruno Fernandes tani ka folur për situatën e Ronldos, duke mos preferuar të futet në thellësi të problemit.

“Unë nuk e di çfarë ka biseduar Ronaldo me klubin dhe trajnerin, madje nuk e kam idenë edhe se çfarë është duke menduar për të ardhmen”.

“Nuk e kam pyetur nëse kërkon të largohet apo jo. Në sezonin e kalua ai ishte golashënuesi i skuadrës, i takon edhe klubit të marrë një vendim. Unë nuk kam asgjë në dorë”.

Reklama

“Nga ajo çfarë dimë të gjithë është se ai ka pasur probleme familjare dhe duhet ta respektojmë e t’i japim hapësirë. E vetmja gjë për të cilën e kam pyetur është nëse ishte gjithçka në rregull me familjen, por nuk dua të përfshihem dhe respektoj zgjedhjen e gjithkujt”, ka thënë Fernandes./Telegrafi/

Reklama