Ferizaj ia merr një pikë të madhe Dritës

Ferizaj ia ka dalë që në minutat e fundit të takimit ta marrë një pikë përball Dritës në duelin që u zhvilluar në kuadër të javës së katërt në Albi Mall Superliga, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Gjilanasit patën më shumë nga loja në 45 minutat e parë, duke krijuar raste të mira shënimi, por pa sukses.

Rastet më të mira për Dritën i patën Marko Simonovski dhe Besnik Krasniqi ku qëlluan shtyllën.

45 minutat e dytë ishin tejet të zjarrtë, pasi u realizuan dy gola, ndërsa kishte edhe të anuluar për pozicion jashtë loje.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, pasi në minutën e 68-të, Besnik Krasniqi realizoi nga penalltia.

Por, Egzon Shabani u përkujdes që shifrat të barazoheshin në 1-1, duke e ngritur edhe më shumë tempon e lojës.

Ferizaj ia doli të shënonte për 2-1, mirëpo goli i realizuar nga Ramush Ramadani u anulua për pozicion jashtë loje.

Pas xhiros së katërt, Drita gjendet në vendin e dytë me pesë pikë, ndërsa Ferizaj në të para fundit(9-të) me dy sosh. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën