Ferizaj deklason Hajvalinë, fitojnë edhe Trepça ‘89 e Drita si mysafirë

Sot (diel) janë luajtur tre ndeshje të Superligës së Kosovës në futboll.

Ndeshja më interesante ishte ajo në mes të Gjilanit dhe Trepcës ’89, ku fitore shënuan mysafirët nga Mitrovica me rezultat 2:1.

Goli i parë i ndeshjes u shënua nga sulmuesi nigerian i Trepçës ’89, i cili shënoi në minutën e 29-të dhe më këtë gol edhe mbyllet pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, vendasit e Gjilanit u treguan më këmbëngulës deri sa gjeten golin e barazimit me anë të sulmuesit Isa Eminhaziri, i cili shënoi nga penalltia në minutën e 74-të, pas prekjes me dorë të Izmakut, i cili u përjashtua nga loja pas dy të verdhëve.

Besa befason kampionin, Drenica fiton me lehtësi ndaj Lirisë
Lexo po ashtu Besa befason kampionin, Drenica fiton me lehtësi ndaj Lirisë

Ishte ky futbollisti i dytë i mitrovicasve që u largua nga gjyqtari Kosumi, pasi më parë largoi edhe sulmuesin Fiton Hajdari.

Megjithatë, edhe pse pa dy futbollistë, Trepça ’89 arriti të gjej edhe golin e dytë dhe të fitores, me anë të Florent Hasanit, i cili shënoi në minutën 83-të pas një kundërsulmi.

Në ndeshjen tjetër, Ferizaji deklasoi Hajvalinë me rezultat 4:0, ku golat për vendasit i shënuan të gjitha në pjesën e parë, me anë të Shkëmbim Salihut, i cili shënoi katër gola (17’, 23’, 33’ dhe 40’).

Fitore shënoi edhe Drita në udhëtim te Trepça, ku fitoi 1:0 me golin e shënuar nga Leutrim Kryeziu, i cili shënoi në minutën e 86-të. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën