LAJMI I FUNDIT:

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e turneut më të madh të tenisit profesionist në botë, ATP Tour është përkujdesur ta urojë 28 nëntorin, festën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Sot (e martë), është 28 nëntori dhe kjo ditë përkon me festën e flamurit apo pavarësisë së Shqipërisë, e cila feston 111 vjetorin.

Kjo ditë është festë e madhe ndër gjithë vendet shqipfolëse, por edhe për çdo shqiptarë mbarë botës.

Që festa të jetë më e bukur, më madhështore është përkujdesur edhe faqja zyrtare e ATP Tour.

Faqja zyrtare e turneut më të madh të tenisit profesionist në botë ka ndryshuar fotografinë e profilit dhe atë të kopertinës mëngjesin e sotëm.

Është flamuri i famshëm “Autochtonous” që është ngritur me dron mbi stadiumin e Beogradit gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri të vlefshme për kualifikimet e Euro 2016.

Megjithatë, ka dyshime të mëdha që faqja e ATP Tour është hakuar, pasi është “shumë e bukur për të qenë e vërtetë”. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori