Cesc Fabregas ka thënë se Andres Iniesta është lojtari që ai do të dëshironte ta shihte të fitonte Topin e Artë.

Për një dekadë, Topi i Artë u fitua nga Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo dhe madje edhe kur lojtarët e tjerë shkëlqyen, ata nuk mund të afroheshin.

Wesley Sneijder dhe Manuel Neuer ishin dy nga lëshimet më të bekuara të kohëve të fundit, por, sipas Fabregas ekziston edhe një lojtar që e meritoi çmimin.

Fabregas zgjedh dy trajnerët më të mirë në karrierë, nuk janë Guardiola dhe Del Bosque Fabregas zgjedh dy trajnerët më të mirë në karrierë, nuk janë Guardiola dhe Del Bosque

Në një intervistë në Twitter për Q&A, ish-mesfushori i Barcelonës, Fabregas ka thënë se ish-bashkëlojtari i tij, Iniesta, ishte lojtari që e meritoi ta fitonte.

“Andres Iniesta”, ishte përgjigja e shkurt e Fabregasit kur u pyet se cilin lojtar do donte ta shihte teksa fiton Topin e Artë.

35-vjeçari Iniesta, i cili tani luan në Japoni me Vissel Kobe, ka përfunduar dy herë në tre vendet e para për këtë çmim dhe u zgjodh i dyti në vitin 2010.

Fabregas gjatë ditëve të kaluar gjithashtu zgjodhi dy trajnerët më të mirë me të cilët ka punuar. /Telegrafi/