LAJMI I FUNDIT:

Ezgjan Alioski e kalon Maqedoninë e Veriut në epërsi ndaj Islandës

Ezgjan Alioski e kalon Maqedoninë e Veriut në epërsi ndaj Islandës

Maqedonia e Veriut ka kaluar në epërsi ndaj Islandës për ndeshjen që po luhet në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës që mbahet në Katar në vitin 2022.

Reklama

Pas vetëm shtatë minutash lojë, maqedonasit kaluan në epërsi, duke dhënë sinjale se janë futu në këtë përballje për të marrë pikët maksimale.

Ishte Aleksandar Trajkovski që e gjeti në mënyrë perfektë Ezgjan Alioskin, që nuk gaboi të shënonte në portën e Islandës për rezultatin 1-0.

Gjermania është lider i Grupit J me 27 pikë, Maqedonia e Veriut me 18 sosh, Rumania me 17, Armenia me 12, Islanda me nëntë dhe Lihtenshtajni me një sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori