LAJMI I FUNDIT:

“Është më i miri në botë” – trajneri i Gironës vlerëson lartë yllin e Real Madridit

“Është më i miri në botë” – trajneri i Gironës vlerëson lartë yllin e Real Madridit

Real Madridi ka mposhtur Gironën me rezultat të thellë 4-0, në një ndeshje të dominuar nga Los Blancos nga fillimi deri në fundin e saj.

Vinicius Junior ka qenë i jashtëzakonshëm në këtë takim dhe mysafirët nuk kishin zgjidhje se si ta ndalonin atë.

Trajneri i Gironës, Michel e ka vlerësuar yllin brazilian si më të mirin në botë në duelet një kundër një.

Në fushë e turpëroi, por pas ndeshjes Vinicius Jr ngushëlloi kundërshtarin që filloi të qante
Lexo po ashtu Në fushë e turpëroi, por pas ndeshjes Vinicius Jr ngushëlloi kundërshtarin që filloi të qante

“Vinicius është më i miri në botë kur bëhet fjalë për një kundër një”, tha trajneri i Gironas , Michel.

“Unë i thashë ndonjëherë që duhet ta ndalojmë me faulle për shkak se sa i mirë është, por gjithmonë me sjellje sportive”.

“Vinicius mund të të fundosë. Ai i detyron ekipet të vendosin 8 lojtarë pas topit”, u shpreh Michel.

U tha se Vinicius do të largohet nga Real Madridi - braziliani i dërgon një mesazh të qartë Perezit
Lexo po ashtu U tha se Vinicius do të largohet nga Real Madridi - braziliani i dërgon një mesazh të qartë Perezit

Vinicius me të vërtetë shkatërroi Gironën të shtunën me brazilianin që shënoi një dhe kontribuoi në tre të tjera për të ndihmuar Real Madridin të fitonte 4-0.

Braziliani tani ka shënuar 12 gola dhe shtatë asistime në 21 ndeshje këtë sezon.. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Serie A
Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Kalo në kategori