LAJMI I FUNDIT:

“Është më i miri në botë për pozitën dhe moshën që ka” – Salihamidzic me fjalë të mëdha për talentin Mathys Tel

“Është më i miri në botë për pozitën dhe moshën që ka” – Salihamidzic me fjalë të mëdha për talentin Mathys Tel

Mathys Tel është njëri nga futbollistët më të talentuar në Evropë.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë shpenzoi 20 milionë euro për ta blerë atë këtë verë nga skuadra franceze Rennes.


Në katër ndeshje Tyl ka shënuar dy gola duke treguar paraqitje shumë të mirë.

17-vjeçari shihet si një futbollist me të ardhme të ndritur dhe te Bayerni po e menaxhojnë mirë duke i dhënë hapësira në sulm.

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic ka folur fjalë të mëdha për francezin, duke thënë se është më i miri në botë në rolin e tij dhe moshën që ka.

“Për Mathys Tel di të them se nëse ai vazhdon t’i shfrytëzojë rastet që i jepen dhe vazhdon të punojë fort, e ardhmja do të jetë e ndritur”, tha Salihamidzic.

“Ai është 17 vjeç, por ka cilësi që nuk i kanë shumë në botë. Për mendimin tim, ai është talenti më i mirë në Evropë në këtë pozicion”, deklaroi drejtori sportiv i kampionëve në fuqi të Gjermanisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori