LAJMI I FUNDIT:

Erza Muminoviq fiton medaljen e artë në Kupën Evropiane, të dielën garon Fationa Kasapi

Erza Muminoviq fiton medaljen e artë në Kupën Evropiane, të dielën garon Fationa Kasapi
(Foto: noc-kosovo.org)

Medalistja e bronztë nga Lojërat Olimpike për të Rinj, Erza Muminoviq, ka fituar medaljen e artë në kupën evropiane të xhudos, kategoria e kadetëve, që po mbahet në qytetin Cluj të Rumanisë.

Reklama

Xhudistja jonë fitoi të artën në kategorinë deri në 48 kilogramë. Erza fitoi pesë luftëra – thuhet në njoftimin e KOK-ut.

Në finale mundi Iasmina Covaciu të Rumanisë. Kjo është medalja e parë e artë për Erzën këtë vit.

Të gjitha lajmet nga Erza Muminoviq
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Erza Muminoviq

Nesër (e diel) do të garojë Fationa Kasapi, në kategorinë deri në 75 kilogramë.

Të dyja këto garuese do ta përfaqësojnë Kosovën edhe në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, që në muajin gusht të këtij viti mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Bashkë me to në Baku 2019 nga xhudo pritet të garojë edhe Festim Beqiri.

Në trend Sport

Më shumë
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

La Liga
Sevilla – Roma: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Evropës

Sevilla – Roma: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori