Ka tash e disa ditë që Erik Lloshi më nuk është në lidhje.

Ai ka qenë në një romancë me modelen Jola Progri.

Dhe, natyrisht se ky lajm ka bërë bujë në mediat shqiptare.

Në të gjitha mediat është përfolur kjo ngjarje në jetën private të këngëtarit, sidomos në Shqipëri, por ai ka hedhur poshtë këto pohime.

Lajmet e fundit rreth estradës shqiptare Lajmet e fundit rreth estradës shqiptare

Madje, ai edhe ka sulmuar mediat.

Në reagime të ndara në rrjetet sociale ai i ka quajtur të pavërteta dhe dënon mediat për qasjen e tyre të gabuar.

Erik Lloshi është një nga këngëtarët e dashur shqiptarë.

Ai prej kohësh ishte në një lidhje me modelen Progri. /Telegrafi/