LAJMI I FUNDIT:

Erdon Daci shënon dhe i jep fitoren Westerlos në Belgjikë

Erdon Daci shënon dhe i jep fitoren Westerlos në Belgjikë

Skuadra e Westerlos ka fituar falë sulmuesit shqiptar Erdon Daci në kampionatin e Belgjikës.

Në duelin e luajtur në kuadër të xhiros së 17-të në elitën e futbollit belg, Westerlo triumfoi me rezultat 2:1 në udhëtim ndaj Kortrijk.

Pikërisht golin e dytë dhe të fitores për skuadrën e Westerlos e realizoi reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Erdon Daci, kur pas një aksioni tre minuta para fundit u gjend më së miri në sezonën e rreptësisë dhe pas devijimit të topit nga shtylla, e dërgoi në rrjetë për triumf dhe tre pikë të skuadrës së tij.

Kujtojmë se më herët për ekipin e futbollistit shqiptar shënoi Matija Frigan në minutën e 33-të, përderisa për skuadrën humbëse golin e gjeti Isaak Davies.

Me këtë fitores ekipi i Dacit grumbullon 14 pikë dhe është në vendin e 14-t aktualisht. Për shkupjanin ky ishte goli i tretë që shënon nga 11-të ndeshje të luajtura këtë sezon. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori