Një grup ultras të ekstremit të djathtë të Lazios thuhet se u përballën me transferimin e ri Elseid Hysaj, i cili kishte kënduar këngën “Bella Ciao”.

Mbrojtësi shqiptar u bashkua me klubin nga Serie A si një transfer i lirë nga Napoli, por zgjedhja për këngën e tij të fillimit la shumë tifozë të Lazios të pakënaqur.

Shqiptari këndoi ‘Bella Ciao’, e cila u miratua si një himn i rezistencës antifashiste nga partizanët italianë midis 1943 dhe 1945.

“Më bëtë mua dhe familjen time të ndihemi si në shtëpinë tonë”, Elseid Hysaj falënderon tifozët e Napolit pas kalimit te Lazio   “Më bëtë mua dhe familjen time të ndihemi si në shtëpinë tonë”, Elseid Hysaj falënderon tifozët e Napolit pas kalimit te Lazio  

Problemi është se shumë ultras të Lazios ndajnë një ideologji të ekstremit të djathtë, kështu që ata jo vetëm që e fyen lojtarin në mediat sociale, por donin ta takonin atë personalisht në Auronzo Di Cadore natën e kaluar.

Sipas Calciomercato.com, një grup ultras i Lazios arriti në restorant natën e kaluar, por ekipi ishte larguar tashmë, kështu që ata u takuan me lojtarin jashtë hotelit të ekipit së bashku me drejtorin sportiv të Lazio Igli Tare dhe një grup oficerësh policie.

Sipas raportimeve, trajneri i ri i Lazios, Maurizio Sarri nuk ishte i lumtur për takimin pasi ai nuk gëzon ndërhyrjet e tifozëve. /Telegrafi/