Plot 21 këngëtarë do të ngjiten sonte (e mërkurë) në natën e parë gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike 2017”.

Nga këta emra, 12 prej tyre janë këngëtarë të afirmuar, emra të njohura të skenës, ndërsa nëntë nga ta janë artistë të rinj.

Telegrafi përcolli së fundmi provat gjenerale të festivalit, ndërsa të gjithë këngëtarët janë thuajse gati që të perfomrojnë live para publikut.

Ekskluzive nga parapaskenat e festivalit "Kënga Magjike 2017": Emocionet e artistëve dhe këngët favorite (Foto/Video) Ekskluzive nga parapaskenat e festivalit "Kënga Magjike 2017": Emocionet e artistëve dhe këngët favorite (Foto/Video)

Nata do të hapet nga producenti i festivalit, Ardit Gjebrea, ndërsa dy bukuroshet Arjola Shehu dhe Nenina Shtylla do të prezantojnë këngët pjesëmarrëse.

Nesër (e enjte) mbahet nata e dytë gjysmëfinale, teksa të dielën, më 9 dhjetor do të mbahet nata finale, ku do të perfomrojnë 20 artistët më të votuar nga vet pjesëmarrësit.

Ndërkohë, kjo është lista me emrat pjesëmarrës sonte në natën e parë të “Kënga Magjike”:

Lind Islami – Problemi
Mishela Rrapo  – E doja s’e doja
Alar Band – Leni ojnat
Rovena Stefa – Veç një jetë
Xhesika Polo – Jetën ma fal
Çiljeta Xhilaga – Hajmali
Kelly – Kur ti buzëqesh
Gjergj Leka – Ndryshojmë
Mentor Haziri – Plagë në zemër
Fi – Zhurmë
Stine – Ma more zemrën
Anxhela Peristeri – E çmendur

Të rinjtë
All in Band – Kundër rrymës
Reinaldo Gaçi – Mos harro
Arieta Palushaj – Simbiozë
Armenda Gashi – i huaj
Toli – Nuk kam frikë
Serxho HD – Pafundësi
Majlinda Cikaqi – Kam mall
Genti Deda ft Dj Rob – Dashuria
Andrea De Pascalis – Goçe di Spirito. /Telegrafi/