LAJMI I FUNDIT:

Emina Çunmulaj bëhet pjesë e jurisë të “Miss USA 2023”

Emina Çunmulaj bëhet pjesë e jurisë të “Miss USA 2023”

Bukuroshja shqiptare, Emina Çunmulaj prej vitesh jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkurara në Amerikës.

Modelja e famshme atje përveç që ka krijuar familje ka ndërtuar edhe një karrierë të suksesshme dhe një të tillë e ka arritur edhe së fundmi.


39–vjeçarja nga Mali i Zi do të jetë pjesë e kompeticionit të bukurisë në Amerikë “Miss USA 2023” si anëtare e jurisë.

Foto: Emina Çunmulaj/Instagram

Kështu kanë njoftuar faqja zyrtare e “Miss USA 2023” në llogarinë e tyre në Instagram.

Dita e Tuzit, Emina Çunmulaj mban fjalim para shqiptarëve të Malit të Zi: Shyqyr që na erdhi koha
Lexo po ashtu Dita e Tuzit, Emina Çunmulaj mban fjalim para shqiptarëve të Malit të Zi: Shyqyr që na erdhi koha

Në përshkrimin e karrierës së saj, faqja kanë përmendur vetëm disa nga sukseset e modeles shqiptare.

Më poshtë postimi i plot i “Miss USA 2023”:

Na ndihmoni të mirëpresim modelen, filantropisten dhe sipërmarrësen Emina Çunmulaj Nazarian në panelin e jurisë të Miss USA 2023.
Emina Cunmulaj-Nazarian, një supermodele e arrirë shqiptaro-amerikane, katapultoi famë në moshën 15-vjeçare duke fituar Elite Model Look Jugosllavi në vitin 2001. Ajo bashkëpunoi me ikona të modës si Jean Paul Gaultier, Karl Lagerfeld dhe Dolce & Gabbana, duke zbukuruar kopertinat e Vogue, Marie Claire, dhe më shumë. Që nga viti 2019, Emina ka qenë një figurë e spikatur në Harvard dhe në Universitetin e Miçiganit, duke dhënë leksione për filantropinë. Ajo themeloi Fondacionin Emina’s Hand, shërben si COO dhe anëtare e bordit në Fondacionin Fundjavë Ndryshe, mbështet edukimin përmes Fondacionit Nazarian Family, mban një vend në bord në Fondacionin Shëndetësor Baptist, duke promovuar me pasion filantropinë dhe mirëqenien e komunitetit.

View this post on Instagram

A post shared by Miss USA (@missusa)

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Magazina
Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

Magazina
Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

Magazina
Kalo në kategori