LAJMI I FUNDIT:

Elshani: Njërin terrorist në Banjskë e zumë duke fjetur

Elshani: Njërin terrorist në Banjskë e zumë duke fjetur
Reklama

Zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani, ka folur për hetimet që janë kryer pas sulmit terrorist të 24 shtatorit.

Ai ka theksuar se në ditën kritike e kanë gjetur një sulmues duke fjetur teksa ka pasur edhe të tillë që janë dorëzuar.


“Detyrë e jona është ta zbatojmë ligjin. Ligji thotë me e përdorë forcën e arsyeshme, aq sa ka nevojë. Nëse dikush plagoset edhe i çon duart, ne e marrim edhe e arrestojmë atë person, sikurse na ka ndodh, edhe përpos që e kemi ndalu, ne i kemi dhënë edhe ndihmën e parë, i keni parë fotografitë që janë publikuar, na tash jemi shtet, nuk jemi hajna, nuk jemi mafi. Njërin e kemi që i ka çuar duart, njërin e kemi zënë si fjetur, qashtu diqysh, kryesorja është se e kemi zënë”, ka thënë Elshani në T7.

Drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha: Nuk ka pasur kurrfarë marrëveshje për largimin e grupit terrorist nga Banjska
Lexo po ashtu Drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha: Nuk ka pasur kurrfarë marrëveshje për largimin e grupit terrorist nga Banjska

Elshani po ashtu ka shtuar se situata në veri është normalizuar por që nuk e ka përjashtuar përsëritjen e rasteve të tilla.

Në trend Lajme

Më shumë
Sot i jepet lamtumira e fundit Liridona Murselit - gruas që dyshohet se u vra nga grabitësit

Sot i jepet lamtumira e fundit Liridona Murselit - gruas që dyshohet se u vra nga grabitësit

Lajme
Opozita pranon draft-statutin e Asociacionit - AAK konfirmon, PDK e LDK heshtin

Opozita pranon draft-statutin e Asociacionit - AAK konfirmon, PDK e LDK heshtin

Lajme
Beteja ligjore kundër “Google” për diskriminimin e gjuhës shqipe, Asllani jep detajet e padisë

Beteja ligjore kundër “Google” për diskriminimin e gjuhës shqipe, Asllani jep detajet e padisë

Lajme
Ambasadori Malaj: Rama dhe Kurti në komunikim të vazhdueshëm, nuk duhet menduar që çdo bisedë e tyre del në media

Ambasadori Malaj: Rama dhe Kurti në komunikim të vazhdueshëm, nuk duhet menduar që çdo bisedë e tyre del në media

Lajme
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Lajme
Kalo në kategori