LAJMI I FUNDIT:

Elon Musk thotë se shërbimi i ri i Twitter Blue do të ri-lansohet më 29 nëntor

Elon Musk thotë se shërbimi i ri i Twitter Blue do të ri-lansohet më 29 nëntor

Elon Musk thotë se shërbimi i ri i Twitter Blue, që ju lejon të paguani 7.99 dollarë në muaj për shenjën blu verifikuese pranë emrit tuaj, do të ri-lansohet më 29 nëntor.

Musk njoftoi për ri-lansimin e këtij shërbimi përmes një postimi në Twitter, transmeton Telegrafi.


Është e sigurt të thuhet se lansimi origjinal i Twitter Blue nuk shkoi shumë mirë. Twitter fillimisht filloi të lansoi abonimin e ri të Blue për përdoruesit e iOS në fillim të këtij muaji. Megjithatë, platforma tërhoqi regjistrimet Blue disa ditë më vonë pasi një valë pasi një valë llogarish të verifikuara të rreme u shfaqën në platformë.

Kaosi rezultoi në një llogari të rreme të  Nintendo-s që postoi një imazh të Marios duke rrotulluar zogun dhe një llogari tjetër që imitonte kompaninë farmaceutike Eli Lilly, e cila postoi një postim në Twitter duke thënë se insulina tani është falas.

Siç bëhet e ditur, kaosi ka bërë që një numër kompanish të pezullojnë reklamat në platformë, duke përfshirë General Motors, General Mills, Audi, Volkswagen dhe disa të tjera. Një nga kompanitë më të mëdha të reklamave në botë, Omnicom Media Group, ka ndaluar gjithashtu reklamat në Twitter. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Zhvillohet gara e parë midis një aeroplani luftarak me pilot njerëzor dhe një tjetri të kontrolluar nga Al

Zhvillohet gara e parë midis një aeroplani luftarak me pilot njerëzor dhe një tjetri të kontrolluar nga Al

Teknologji
Veçoria e ardhshme e Google Maps ju dërgon në destinacionin e dëshiruar pa pasur nevojë për internet

Veçoria e ardhshme e Google Maps ju dërgon në destinacionin e dëshiruar pa pasur nevojë për internet

Teknologji
Alexa i thotë vajzës 10-vjeçare të vendosë monedha të hekurit në prizën e rrymës

Alexa i thotë vajzës 10-vjeçare të vendosë monedha të hekurit në prizën e rrymës

Teknologji
A mund të përdoret për të mirë teknologjia e rrejshme e Inteligjencës Artificiale?

A mund të përdoret për të mirë teknologjia e rrejshme e Inteligjencës Artificiale?

Teknologji
Winamp ka marrë një përditësim të ri, mbështetje për Windows 11

Winamp ka marrë një përditësim të ri, mbështetje për Windows 11

Teknologji
Nuca – aparati i ri me inteligjencë artificiale, që mund të ‘zhveshë’ njerëzit pothuajse në kohë reale

Nuca – aparati i ri me inteligjencë artificiale, që mund të ‘zhveshë’ njerëzit pothuajse në kohë reale

Teknologji
Kalo në kategori