Pronari i Chelseat, Todd Boehly thuhet se po planifikon të lirojë nëntë lojtarë përpara mbylljes së afatit kalimtar – me Hakim Ziyech dhe Marcos Alonso në krye të listës.

Blutë kanë sjellë një mori yjesh të rinj duke përfshirë Raheem Sterling, Kalidou Koulibaly, Marc Cucurella, Cesare Casadei dhe Carney Chukëuemeka deri më tani këtë verë.

Hakim Ziyech është një nga nëntë yjet që Chelsea kërkon të shesë para mbylljes së afatit të transferimeve.

Chelsea në Vazo 2: Blutë mund të kenë kundërshtarë të fortë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Chelsea në Vazo 2: Blutë mund të kenë kundërshtarë të fortë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

Dhe londinezët perëndimor ende planifikojnë të shtojnë emra si, Wesley Fofana, Anthony Gordon dhe Pierre-Emerick Aubameyang.

Plus, një lëvizje për shokun e skuadrës së Aubameyang në Barcelonë, Frenkie de Jong është ende në radarët e tyre.

Reklama

Blerja klubit nga Boehly dhe bashkëpunëtorët e tij, mund të bëjë që Blutë të shpenzojnë 400 milionë euro – duke thyer rekordin e Real Madridit të vitit 2019 prej 285 milionë euro.

Reklama

Dhe Boehly planifikon të zvogëlojë skuadrën e Blues në mënyrë dramatike në mënyrë që t’i hapë rrugë prurjeve të reja, sipas Daily Express.

Lojtarët e Leeds United vrapuan 11 kilometra më shumë se ata të Chelseat Lojtarët e Leeds United vrapuan 11 kilometra më shumë se ata të Chelseat

Emerson Palmieri duket se do të jetë ylli i parë që do të largohet pasi vulosi një transferim 18 milionë euro në West Ham.

SunSport zbuloi se Hammers ringjallën interesin e tyre për mbrojtësin dhe Fabrizio Romano pretendon se kalimi i tij në Londrën Lindore duhet të përfundojë sot.

Reklama

I pakënaquri Hakim Ziyech mund të jetë i pari që do të largohet pasi vëllai i tij postoi një foto të tij me fanellën e Ajaxit, duke nxitur thashethemet se largimi i anësorit është i afërt.

Babai i Christian Pulisic la të kuptohej gjithashtu se djali i tij mund të ishte në lëvizje duke pëlqyer një postim në Twitter ku thotë se shefi i Bluve, Thomas Tuchel “shkatërron lojtarët”.

Reklama
Boehly po e shpërblen Tuchelin me kontratë të re Boehly po e shpërblen Tuchelin me kontratë të re

Alonso paketoi valixhet për Barcelonën javën e kaluar, por kalimi i tij në Spanjë thuhet se është penguar pasi skuadra e La Ligës duhet të regjistrojë nënshkrimet e tyre verore përpara se të sjellë dikë tjetër.

Reklama

Të rinjtë Calum Hudson-Odoi, Trevor Chalobah, Ethan Ampadu dhe Billy Gilmour janë të gjithë gati për largime huazimi nga Stamford Bridge.

Hudson Odoi ka qenë në bisedime me Newcastle për një huazim, dhe Chalobah është duke u kërkuar nga Interi.

E ardhmja e Ampadu dhe Gilmour është më pak e sigurt pasi dyeshes nuk iu dhanë numrat e skuadrës përpara sezonit të ri.

Chelsea nuk dorëzohet, kërkon blerjen e dyshes De Jong-Aubameyang Chelsea nuk dorëzohet, kërkon blerjen e dyshes De Jong-Aubameyang

As këtë sezon nuk ka vend për dyshen tjetër, Michy Batshuayi dhe Ross Barkley.

Wolves thuhet se janë të interesuar për Batshuayin, dhe megjithëse nuk ka pasur oferta të forta për Barkleyn, Blutë ia kanë ofruar atë ish-klubit të Evertonit dhe Aston Villas. /Telegrafi/

Reklama
Reklama