LAJMI I FUNDIT:

Gjilani

Info

Klubi i futbollit Gjilanit është klub i formuar në vitin 1995 dhe është nga qyteti i Gjilanit.

Reklama
Dalin në shitje biletat për finalen e Kupës së Kosovës mes Gjilanit dhe Prishtinës

Dalin në shitje biletat për finalen e Kupës së Kosovës mes Gjilanit dhe Prishtinës

Superliga
Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Superliga
Gjilani luan me Ballkanin në Suharekë, formacionet zyrtare

Gjilani luan me Ballkanin në Suharekë, formacionet zyrtare

Superliga
Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt

Superliga
Ballkani konfirmon se ndeshjen ndaj Gjilanit e zhvillon në Suharekë

Ballkani konfirmon se ndeshjen ndaj Gjilanit e zhvillon në Suharekë

Superliga
Nga biletat te fanellat e ekipeve, zbulohen të gjitha detajet e finales së Kupës së Kosovës

Nga biletat te fanellat e ekipeve, zbulohen të gjitha detajet e finales së Kupës së Kosovës

Superliga
Gjilani siguron Evropën në barazimin dramatik me Llapin

Gjilani siguron Evropën në barazimin dramatik me Llapin

Superliga
Llapi synon t’i japë fund serisë negative, Gjilani për mos tu mposhtur – formacionet zyrtare

Llapi synon t’i japë fund serisë negative, Gjilani për mos tu mposhtur – formacionet zyrtare

Superliga
Xhiro vendimtare në Superligë, luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën 

Xhiro vendimtare në Superligë, luhet për titullin, Evropën dhe mbijetesën 

Superliga
Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Nëntë klube licencohen për garat evropiane, tri klube nuk e kalojnë procesin e licencimit

Sport vendor
Datat dhe orari për dy ndeshjet e barazhit dhe finalen e Kupës së Kosovës

Datat dhe orari për dy ndeshjet e barazhit dhe finalen e Kupës së Kosovës

Sport vendor
Mevlan Zeka më i miri i xhiros së 34-të në Albi Mall Superligë

Mevlan Zeka më i miri i xhiros së 34-të në Albi Mall Superligë

Superliga
Derbi mes Gjilanit dhe Dritës eskaloi pas bilbilit të fundit – ndërhyri edhe policia

Derbi mes Gjilanit dhe Dritës eskaloi pas bilbilit të fundit – ndërhyri edhe policia

Superliga
Mbyllet pa fitues derbi mes Gjilanit dhe Dritës – këta të fundit lëshojnë kreun

Mbyllet pa fitues derbi mes Gjilanit dhe Dritës – këta të fundit lëshojnë kreun

Superliga
Formacionet zyrtare, Gjilani – Drita: Ramadani dhe Valvalis kërkojnë fitore për të arritur objektivat

Formacionet zyrtare, Gjilani – Drita: Ramadani dhe Valvalis kërkojnë fitore për të arritur objektivat

Superliga
Gjilani dhe Drita luajnë ndeshjen vendimtare, njëra kërkon Evropën, tjetra titullin: Të gjitha përballjet e pasluftës në derbin e Anamoravës

Gjilani dhe Drita luajnë ndeshjen vendimtare, njëra kërkon Evropën, tjetra titullin: Të gjitha përballjet e pasluftës në derbin e Anamoravës

Superliga
Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Superliga
Trajneri i Gjilanit i lumtur me pikën e fituar ndaj Prishtinës

Trajneri i Gjilanit i lumtur me pikën e fituar ndaj Prishtinës

Superliga
Curri ankohet në mungesa për barazimin e Prishtinës ndaj Gjilanit

Curri ankohet në mungesa për barazimin e Prishtinës ndaj Gjilanit

Superliga
Mbyllet pa gola dueli mes Prishtinës dhe Gjilanit – hapet edhe më shumë gara për një vend në Evropë

Mbyllet pa gola dueli mes Prishtinës dhe Gjilanit – hapet edhe më shumë gara për një vend në Evropë

Superliga
Prishtina dhe Gjilani luajnë për Evropën në kryeqytet, formacionet zyrtare

Prishtina dhe Gjilani luajnë për Evropën në kryeqytet, formacionet zyrtare

Superliga
Gjilani triumfon në sfidën ndaj Dukagjinit

Gjilani triumfon në sfidën ndaj Dukagjinit

Superliga
Gjilani dhe Dukagjini duan pikët për gara evropiane, formacionet zyrtare

Gjilani dhe Dukagjini duan pikët për gara evropiane, formacionet zyrtare

Superliga
Dita e ndeshjeve në Albi Mall Superligën e Kosovës, zhvillohen tri përballje interesante

Dita e ndeshjeve në Albi Mall Superligën e Kosovës, zhvillohen tri përballje interesante

Superliga

Gjilani ka një histori relativisht të re por edhe pse vetëm 20 vite nga formimi i tyre, ata kanë arritur të fitojnë respekt në futbollin kosovar.

Përpos respektit, Gjilani ka arritur të fitojë edhe trofe në futbollin e Kosovës pas luftës.

Në vitin kalendarik të futbollit 1999/2000, skuadra e Gjilanit arriti që ta fitoi Kupën e Kosovës.

gjilanii

Po në atë vit Gjilani luajti edhe në finalen e Superkupës, ku triumfoi edhe aty për ta fituar trofeun e dytë të rëndësishëm në histori të klubit.

Gjilani njihet për tifozët e tyre të zjarrtë ‘Skifterat’, ndërsa derbin më të madh në Kosovë e zhvillon përballë rivalit lokal Dritës.

 

Stadiumi:

Gjilani ndeshjet si vendas i zhvillon në stadiumin e qytetit i cilli është i përbashkët me rivalin lokal Dritën.

 

Tifozët:

Tifozët e klubit të Gjilanit, janë të identifikuar si ‘Skifterat’, tifozët që mblidhen në një numër të madh në ndeshjet e skuadrës së tyre të zemrës.

skifterat

Tituj:

Kupa e Kosovës (1)

1999/2000

 

Superkupa e Kosovës (1)

1999/2000