LAJMI I FUNDIT:

Edhe pse pësoi një gol të bukur, Aro Muric kishte statistika të jashtëzakonshme ndaj Tottenham

Edhe pse pësoi një gol të bukur, Aro Muric kishte statistika të jashtëzakonshme ndaj Tottenham

Arijanet Muric bëri një paraqitje të madhe në portën e Burlenyt në përballje me Totttenham në FA Cup, ku skuadra e tij pësoi me rezultat 1-0.

Portieri i Kosovës, ishte lojtari më i mirë i Burnleyt nga vlerësimi i SofaScore, me notën 8.4.


Ai bëri gjashtë pritje në total, prej tyre pesë të ardhura brenda zonës. Ai kishte një spastrim dhe pesë kapje të topit në ajër.

Golin i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga Pedro Porro në minutën e 79-të, që erdhi nga goditje e fortë nga distanca.

Portieri lëshoi në fund portën për të sulmuar, ku ishte afër golit pasi gjuajti me kokë.

Muric nuk ka gjetur hapësirat e nevojshme te Burnley pas kalimit në Ligën Premier dhe ka disa oferta për të ndryshuar ambient në janar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori