LAJMI I FUNDIT:

Edhe politikanët në palestër për ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Estonisë (Foto)

Edhe politikanët në palestër për ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Estonisë (Foto)

Ndeshja e basketbollit ndërmjet Kosovës dhe Estonisë ka tërhequr vëmendje të madhe edhe te personalitet e njohura të vendit.

Reklama

Kjo ka bërë që në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë të jenë të pranishëm edhe disa prej politikanëve.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri, ishin disa prej tyre. Natyrisht që nuk ka munguar përshëndetja ndërmjet tyre.

Kujtojmë që Kosovës i nevojitet fitorja në këtë përballje në mënyrë që të vazhdon në kualifikimet e mëtutjeshme për Kampionatin Botëror, ‘Kina 2019’.

Estonia, nga ana tjetër, e ka siguruar kualifikimin nga vendi i parë në Grupin C. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori