LAJMI I FUNDIT:

Edhe këtë e bëjnë njerëzit e Putinit, veterani rus mban në dorë kafkën e ushtarit të vrarë ukrainas – thotë se me të do të bëjë një gotë

Edhe këtë e bëjnë njerëzit e Putinit, veterani rus mban në dorë kafkën e ushtarit të vrarë ukrainas – thotë se me të do të bëjë një gotë

Ky është momenti rrëqethës kur një veteran pro-Putinit, shfaqet në skenë duke mbajtur në dorë kafkën e një ushtari të vrarë ukrainas – duke kërcënuar se ky vend do të harrohet nga e tërë bota.

Igor Mangushev, 36-vjeç, mbante atë që thotë se ishte kafka e një luftëtari të regjimentit Azov që është vrarë në Mariupol në juglindje të Ukrainës – derisa me krenari e shfaqte para turmës, transmeton Telegrafi.


“Pse atje nuk mund të ketë çfarëdo ribashkimi. Ukraina duhet të deukrainizohet. Tokat ruse të Novorossiya duhet të rikthehen. Ne nuk jemi në luftë me njerëzit nga gjaku dhe mishi. Jemi në luftë me idenë – Ukraina është një shtet kundër Rusisë”, tha veterani i Putinit.

Gabimi trashanik i ushtarit rus që i kushtoi me jetë kolegut të tij, shtiu me raketahedhës – e bëri shkrumb e hi bashkëluftëtarin që qëndronte mbrapa
Lexo po ashtu Gabimi trashanik i ushtarit rus që i kushtoi me jetë kolegut të tij, shtiu me raketahedhës – e bëri shkrumb e hi bashkëluftëtarin që qëndronte mbrapa

E derisa e mbante kafkën në dorë ai është cituar nga Astra media duke thënë: “Ne jemi gjallë e ky ushtar është i vdekur. Le të digjet në ferr. Nuk ishte me fat. Me kafkën e tij do të bëjmë një gotë”.

Në kanalin e tij në Telegram, Mangushev haptazi bën thirrje për vrasjen e civilëve ukrainas, duke theksuar “do të djegim shtëpitë e juaja, familjet, merrni fëmijët dhe largohuni ose duhet t’i rritni si rusë”.

Mangushev lufton kundër Ukrainës, por gjithashtu është në krye të lëvizjes nacionaliste Drita e Rusisë, dhe njëherit kreator i ushtrisë private ENOT që ka lidhje me FSB-në e Putinit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të

Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të "gjuante raketat supersonike Rampage" - një sulm preciz që heshti Teheranin

Azia
Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Evropa
Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Evropa
Udhëheqësi çeçen Kadyrov vuan nga nekroza pankreatike

Udhëheqësi çeçen Kadyrov vuan nga nekroza pankreatike

Evropa
Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Azia
U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

Amerika Latine
Kalo në kategori