LAJMI I FUNDIT:

Eco Guerilla: Nuk ka as F nga vendosja e filtrave nga ‘Jugohrom’ (Video)

Eco Guerilla: Nuk ka as F nga vendosja e filtrave nga ‘Jugohrom’ (Video)

Lëvizja Eco Guerilla sot ka mbajtur një konferencë me gazetarë ku ka reaguar në lidhje me mos vendosjen e filtrave nga kombinati metalurgjik ‘Jugohrom’ dhe mos respektimin e ligjit për vendosjen e filtrave. Kujtojmë se afati për vendosjen e filtrave skadon sonte, përcjell Telegrafi Maqedoni.

”Ajo që shohim në terren është se nuk ka as F nga filtrat. Çdo tentativë për t’i dhënë afat tjetër këtij ndotësi na jep dyshime serioze për një aferë të madhe korruptive në të cilën mund të jenë të përfshirë të dy partitë qeveritare.” tha Arianit Xhaferi, udhëheqës i Eco Guerilla.

Në pyetjen e Telegrafit në Maqedoni për deklaratën e Teuta Arifit se puna e ‘Jugohrom’ duhet të pezullohet deri më mars të vitit të ardhshëm, Xhaferi nuk e përjashtoi mundësinë se ky është vetëm një tentim i nënkryetares së BDI-së për të fituar poena politike në prag të zgjedhje të parakohshme parlamentare që do të mbahen më 11 dhjetor./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

Kronika e Zezë
Policia me plan operativ në Pejë, zë në flagrancë dy shoferë duke bërë gara ilegale – i gjobitë me nga 500 euro

Policia me plan operativ në Pejë, zë në flagrancë dy shoferë duke bërë gara ilegale – i gjobitë me nga 500 euro

Kronika e Zezë
Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Lajme
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Lajme
Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Drejtësi
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Kalo në kategori