LAJMI I FUNDIT:

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Lionel Messi vlerësoi shumë talentin e Interit, Valentin Carboni, duke sugjeruar se sulmuesi adoleshent ka ‘cilësi të mahnitshme’ dhe një ‘të tashme dhe të ardhme të shkëlqyer’.

Sulmuesi argjentinas 19-vjeçar e kaloi sezonin 2023/24 në huazim me Monza, ku tregoi potencialin e tij nën drejtimin e Raffaele Palladinos, duke shënuar dy herë dhe duke dhënë katër asistime në 31 ndeshje të Serie A.

Interi është impresionuar nga Carboni, por nuk po planifikon ta mbajë të riun e talentuar, duke kërkuar ta shesë atë këtë verë për rreth 30 milionë euro për të financuar objektivat e tregut të transferimeve. Fiorentina është lidhur me një lëvizje për 19-vjeçarin dhe West Ham gjithashtu e ka mbajtur nën kontroll.


Duke folur për TyC Sports pas fitores 4-1 të Argjentinës në miqësoren ndaj Guatemalës, Messi ndau përshtypjen e tij pozitive për Carbonin, i cili luajti 62 minuta të ndeshjes.

“Ai ka një të tashme dhe të ardhme të shkëlqyer, ne duhet të përfitojmë prej tij, ashtu si shumë djem që vijnë me forcë të madhe. Që kur mbërritëm në Shtetet e Bashkuara, ai është duke u stërvitur me ne”.

“E kisha parë tashmë me ekipin U-20, por ai është rritur shumë. Ai është një lojtar ndryshe, shumë më mirë i stërvitur dhe me cilësi të mahnitshme”, ka thënë Messi.

Carboni është përfshirë në skuadrën e Argjentinës nga Lionel Scaloni për Copa America, ku Albiceleste do të përballet me Perunë, Kilin dhe Kanadanë në Grupin A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Nico Williams refuzon katër oferta të rëndësishme, nga Bilbao largohet vetëm për një klub

Nico Williams refuzon katër oferta të rëndësishme, nga Bilbao largohet vetëm për një klub

La Liga
Kalo në kategori