LAJMI I FUNDIT:

E pa për herë të parë ‘live’ – “Njeriu më i frikshëm në Planet” thotë fjalë poshtëruese për Hulkun iranian rreth fizikut dhe pamjes së jashtme

E pa për herë të parë ‘live’ – “Njeriu më i frikshëm në Planet” thotë fjalë poshtëruese për Hulkun iranian rreth fizikut dhe pamjes së jashtme

Lufta mes Martyn Ford dhe Hulk iranian është saktësisht një muaj larg. Britaniku ka treguar se çfarë mendoi herën e parë që e pa personalisht kundërshtarin e tij.

Reklama

Më 30 prill, dy personazhet më sensacionale në internet janë planifikuar të luftojnë në O2 Arena të Londrës. Dyshja kanë krijuar një zhurmë kolosale për luftën e tyre për shkak të shkëmbimeve të tyre të nxehta në muajt e fundit. Pra, kur ata më në fund të kenë mundësinë për të vënë duart mbi njëri-tjetrin në krye të një nate që përmban po ashtu një luftim befasues të futbollistëve Patrice Evra dhe Jamie O’Hara, fansat patjetër se do t’i shikojnë.

Por, pavarësisht zhurmës që po krijon kjo ndeshje, tifozët tashmë kanë një ide të fortë se cili luftëtarë do ta ketë dorën të ngritur lartë.

U takuan për herë të parë, Hulku Iranian dhe 'Njeriu më i frikshëm në Planet' ishin të papërmbajtshëm
Lexo po ashtu U takuan për herë të parë, Hulku Iranian dhe 'Njeriu më i frikshëm në Planet' ishin të papërmbajtshëm

Edhe pse Hulku iranian është një njeri i frikshëm, duket se ai do të ketë një dush të ftoht. Pas përballjes së tyre befasuese në fillim të këtij muaji, 30-vjeçari duket shumë larg nga gjatësia dhe fiziku i tij.

Dyshja u takuan në Dubai dhe tensionet u përshkallëzuan pas konferencës për media. Ford lëshoi ​​një të shtyrë të fuqishme, që e pa iranianin të bije në gjunjë. Një Hulk i rrëzuar u ngrit shpejt në këmbë dhe çuditërisht donte hakmarrje.

Ata u shikuan nga gishtat e këmbëve edhe një herë, dhe këtë herë Hulk shkoi në sulm i pari. Ai shkoi përpara që ta rrëzonte “Njeriun më të frikshëm në Planet”, por dyshja u ndanë nga stafi i tyre.

Ashtu si një pjesë e konsiderueshme e ndjekësve të iranianit, fuqizuesi britanik u mashtrua nga fotot e kundërshtarit të tij në Instagram. Në një intervistë për Daily Star, ai zbuloi se sa i tronditur ishte kur pa Hulkun personalisht.

“Ai nuk ishte ai që prisja. Unë mendoj se ai thjesht ka mashtruar botën me photoshop të jem i sinqertë. Të shohësh atë në jetën reale nuk është aq mbresëlënëse sa ta shohësh në foto. Kaq dëshpëruese, mendoj unë. Ai ishte i vockël”.

“Nuk dukej sikur kishte në foto. Ishte hera e parë që e pashë në jetën reale. Thjesht ndihej si një fëmijë i madh që nuk stërvitej vërtet. Hulk duhej të ishte dyfishi i madhësisë sime”, ka shtuar më tej britaniku.

I thanë se po e përdorë shumë "photoshopin" për ta rregulluar fizikun e tij - Hulku iranian u kundërpërgjigjet ndjekësve me një video të 'frikshme'
Lexo po ashtu I thanë se po e përdorë shumë "photoshopin" për ta rregulluar fizikun e tij - Hulku iranian u kundërpërgjigjet ndjekësve me një video të 'frikshme'

Ford priste një përplasje verbale me një burrë me shtat të ngjashëm me veten e tij. Por, ajo me të cilën ai ka përfunduar është një luftë pothuajse në stilin ‘David vs Goliath’.

Megjithatë, nuk është kurrë e mençur të nënvlerësosh një kundërshtar. Pra, pavarësisht se sa i madh është britaniku, ai duhet ta mbajë shikimin e fokusuar, sepse në boks nuk e di kurrë se çfarë do të ndodhë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Ligue 1
Ai mori afërsisht 600 mijë euro për katër ndeshje dhe e rrëzoi ekipin e tij në një kategori më poshtë – “Big Sam” theu edhe rekordin e vitit 2016

Ai mori afërsisht 600 mijë euro për katër ndeshje dhe e rrëzoi ekipin e tij në një kategori më poshtë – “Big Sam” theu edhe rekordin e vitit 2016

Premier League
Tifozët e Man Utd tronditën kur e kuptojnë koston e transferimit të Garnachos nga Atletico Madridi

Tifozët e Man Utd tronditën kur e kuptojnë koston e transferimit të Garnachos nga Atletico Madridi

Premier League
Bellingham do të kalojë te Real Madridi për një shumë më të ulët se sa është raportuar

Bellingham do të kalojë te Real Madridi për një shumë më të ulët se sa është raportuar

Premier League
Notat e lojtarëve: Manchester City 2-1 Manchester United

Notat e lojtarëve: Manchester City 2-1 Manchester United

Premier League
Ilkay Gundogan thyen rekordin e golit më të shpejtë në histori të finales së FA Cup

Ilkay Gundogan thyen rekordin e golit më të shpejtë në histori të finales së FA Cup

Premier League
Kalo në kategori