LAJMI I FUNDIT:

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Kylian Mbappe do të largohet nga PSG në fund të sezonit, pasi ka vendosur të mos e rinovojë kontratën,  me Real Madridin që mbetet në horizont si e ardhmja e tij.

Në ndeshjen e sotme ndaj Monacos, kapiteni u zëvendësua në pjesën e parë të ndeshjes.


Për të dytën ndeshje radhazi, francezi u ‘gozhdua’ në stol, pasi paraprakisht edhe ndaj Rennes, Luis Enrique vendosi ta zëvendësojë atë kur kishte mbetur edhe gjysmë ore lojë.

Derbi i Ligue 1 mbyllet pa fitues, Enrique e zëvendëson Mbappen pas pjesës së parë
Lexo po ashtu Derbi i Ligue 1 mbyllet pa fitues, Enrique e zëvendëson Mbappen pas pjesës së parë

“Kur ta konsideroj të përshtatshme ai do të luajë dhe kur jo, jo nuk do të luajë, siç bëjnë të gjithë trajnerët. Herët a vonë kjo do të ndodhë, në një moment do të duhet të mësojmë të luajmë pa Kylian Mbappen”, kishte thënë Enrique pas ndeshjes me Rennes, gjë që e përsëriti edhe ndaj Monacos.

Në stadiumin Louis II, Mbappe u zëvendësua pas 45 minutash  dhe në vend të tij hyri Kolo Muani.

Për më tepër, në mes të pjesës së parë, Kylian mori një goditje, por nuk ishte se mori ndonjë lëndim, bazuar në mënyrën se si është dukur pas pushimit.

Mbappe u kap nga kamera duke buzëqeshur dhe duke folur në celular në tunelin e dhomave të zhveshjes.

Më pas ai kaloi nëpër stadium duke përshëndetur tifozët dhe duke firmosur autografe përpara se të ulej në tribunë me nënën dhe agjente e tij, Fayza Lamari, për të parë fundin e ndeshjes.

Katër ditë përpara se të përballej me Real Sociedad në San Sebastián në ndeshjen e dytë të raundit të eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve (2-0 u fitua ndeshja e parë), Luis Enrique vendosi ta zëvendësonte dhe mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i spanjollit për këtë ndeshje të mesjavës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori