LAJMI I FUNDIT:

A e dini se cila është BMW-ja më e shpejtë në botë?

A e dini se cila është BMW-ja më e shpejtë në botë?

Motori 3.0 litërsh i B58 ka dëshmuar fuqi dhe aftësi duke ia bërë të lehtë markës gjermane për ta nxjerrë në treg këtë model.

Kjo seri e BMW-së me 1,500 kuaj fuqi është një provë tjetër që dëshmon se marka gjithmonë prodhon modele të mira dhe të shpejta.


B58 vjen me një transmision automatik me tetë shpejtësi dhe një sistem të lëvizjes me të gjitha rrotat, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Më e mira nga të gjitha, ky model ka shumë veçori duke përfshirë kontrollin e klimës dhe një sistem info-argëtues.

Sipas pronarit, vetura peshon rreth 1,592 kilogram dhe kjo është arsyeja pse shpejtësia e kësaj veture është befasuese.

Kjo pasi B58 ka aftësinë të arrijë një shpejtësi prej 281 km/h në vetëm 7.9 sekonda.

Dhe bëhet e ditur se këtë e arrin pa pasur nevojë të shqetësohet për peshën duke e bërë atë BMW-në më të shpejtë në botë. /Telegrafi/