LAJMI I FUNDIT:

Dy të vdekur nga të shtënat pranë një festivali muzikor në Uashington – mediat sjellin detajet

Dy të vdekur nga të shtënat pranë një festivali muzikor në Uashington – mediat sjellin detajet

Dy persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga të shtënat masive në kampet pranë Amfiteatrit Gorge të Uashingtonit gjatë një festivali të muzikës elektronike të vallëzimit të shtunën mbrëma, sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut Grant.

Tre persona u plagosën, duke përfshirë edhe sulmuesin, i cili u arrestua, thanë autoritetet, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Raporti për të shtënat erdhi rreth orës 20:25 në kampet pranë qytetit të George, tha Zyra e Sherifit në një postim në Facebook.

Sulmuesi i dyshuar u largua nga skena e të shtënave përpara se oficerët ta gjenin, sipas zëdhënësit të Zyrës së Sherifit Kyle Foreman.

I dyshuari qëlloi “rastësisht” në turmë ndërsa ikte dhe më në fund u arrestua, tha Foreman.

Incidenti do të hetohet nga Njësia e Hetimeve Speciale të Uashingtonit Verior Qendror, tha zyra e sherifit.

Amfiteatri Gorge po priste një festival muzikor dy-ditor të quajtur “Beyond Wonderland” në atë kohë dhe kampet ishin të vendosura disa qindra metra larg vendit të ngjarjes, tha Foreman.

Autoritetet nuk kanë dhënë detaje mbi të dyshuarin, viktimat, armën e përdorur apo motivin. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Evropa
Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Evropa
“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

Evropa
“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

Azia
Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Botë
Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Evropa
Kalo në kategori