LAJMI I FUNDIT:

Dy ndeshje të zjarrta na presin në Albi Mall Superligën e Kosovës

Dy ndeshje të zjarrta na presin në Albi Mall Superligën e Kosovës

Albi Mall Superliga e Kosovës e zhvillon këtë fundjavë xhiron e 26-të.

Në ditën e sotme (e shtunë) do të jenë dy duele interesante, ku luhet për titull, garat evropiane dhe për mbijetesë.


Në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, Drenica e pret Prishtinën, ndërsa objektivat janë të ndryshme.

Kryeqytetasit luftojnë për një vend në Evropë, pasi gjenden në pozitën e katërt me 32 pikë, shtatë më pak se Gjilani në vendin e tretë (pozitë kjo që dërgon në parakualifikimet e Ligës së Konferencës), ndërsa Drenica është në të fundit me 23 sosh.

Në anën tjetër, Malisheva takohet me Dritën në stadiumin “Liman Gegaj”.

Malishevasit luftojnë për mbijetesë, pasi gjenden në vendin e shtatë me 28 pikë, gjersa skuadra nga Gjilani është lider me 51 pikë, një më shumë se Ballkani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori