LAJMI I FUNDIT:

Dy dronë bien në një autostradë në jug nga Moska

Dy dronë bien në një autostradë në jug nga Moska

Guvernatori i rajonit rus Kaluga, që gjendet në jug nga Moska, në orët e para të mëngjesit të sotëm ka njoftuar se dy dronë janë rrëzuar në autostradën M3 në afërsi të qyteteve Zhidra dhe Duminich.

Reklama

Guvernatori Vladislav Shapsha bëri të ditur se me rastin e rrëzimit të dronëve, nuk është regjistruar ndonjë shpërthim, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër nga frika se mund të ketë tjerë, autoritetet kanë mbyllur këtë zonë për qarkullim dhe po hetojnë rastin.

Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit
Lexo po ashtu Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Deri më tani ukrainasit nuk kanë komentuar pretendimet e rusëve, e as që kanë marrë përgjegjësinë për ndonjë sulm të mundshëm brenda territorit rus.

Kujtojmë që një batalion i vullnetarëve rusë që luftojnë përkrah ukrainasve, janë futur disa herë brenda territorit rus – përkatësisht në Belgorod që kufizohet me Ukrainën. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori