LAJMI I FUNDIT:

Dustin Poirier zbret në renditjen e UFC-së, pas humbjes nga Charles Oliveira

Dustin Poirier zbret në renditjen e UFC-së, pas humbjes nga Charles Oliveira

Dustin Poirier ka zbritur në vendin e 8-të në renditjen kile për kile të UFC-së pasi u mposht nga Charles Oliveira.

Ish-kampioni i përkohshëm i peshave të lehta humbi luftën e tij të dytë të padiskutueshme për titull të shtunën mbrëma, dhe ka rënë poshtë Jon Jones në renditje, pavarësisht se ish-kampioni i peshave të rënda nuk ka luftuar për dy vjet.

Dhe Poirier gjithashtu ka humbur vendin e tij si pretendenti numër një në divizionin e tij ndaj Justin Gaethje, të cilin ai e mundi me nokaut në raundin e katërt kur ata luftuan përsëri në vitin 2018.


Të dy Poirier dhe Gaethje kanë qenë kampionë të përkohshëm në kategorinë e peshave të lehta, por humbën ndeshjet e tyre të padiskutueshme për titull nga Khabib Nurmagomedov.

Humbja e Poirier ndaj Nurmagomedov në vitin 2019 ishte në të njëjtën lëvizje si humbja e tij ndaj Oliveira të shtunën; një ngulfatje e ashpër.

Mbetet për t’u parë nëse Poirier do t’i përmbahet kategorisë së peshave të lehta dhe do të nisë një garë të tretë për titullin botëror, apo nëse ai do të vendosë të kalojë në peshën e lehtë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Chelsea shumë afër transferimit sensacional të yllit të Real Madridit këtë verë

Chelsea shumë afër transferimit sensacional të yllit të Real Madridit këtë verë

Premier League
“Ai ka një lëndim serioz”, Koeman kritikon ashpër Barcelonën për gjendjen e De Jong

“Ai ka një lëndim serioz”, Koeman kritikon ashpër Barcelonën për gjendjen e De Jong

La Liga
Kalo në kategori