LAJMI I FUNDIT:

“I duruari, i fituari”: Demët janë praktikë, duan luksin, janë super kokëfortë…

“I duruari, i fituari”: Demët janë praktikë, duan luksin, janë super kokëfortë…

Nëse je një Dem, ke qejf një të tillë, apo e ke jetën të mbushur me njerëz të tillë, na lexo me vëmendje

Reklama

Demët kanë një mantra të qartë: “I duruari, i fituari” dhe thjesht duan që ta bëjnë një rrugëtim të caktuar, por edhe ta shijojnë atë, të pushojnë pak gjatë gjithë aventurës, të krijojnë kujtime dhe për më tepër, të jenë rehat.

Demët janë të qetë edhe në momentet më kaotike dhe janë fiks si në filmat e Tarantino-s, ku në sfond bëhet nami, por Demi thjesht dëgjon “Girl, You’ll Be a Woman Soon”.

Tani, si është Demi në dashuri?

Demi udhëhiqet nga Afërdita, planeti i dashurisë dhe është super romantik, edhe pse s’e jep veten. Demi është pak “me të vjetrën” dhe të merr në telefon në vend që të të dërgojë DM, është një person shumë i sjellshëm, dërgon lule, shkruan pozi. Gjithçka romantike që ty të vjen në mendje, Demi e bën. Edhe pse duan pak kohë që të kalojnë në këtë stadin e romanticitetit, sërish, pritja ia vlen.

Por, Demi e do shumë edhe veten dhe i çmon shumë cilësitë vetjake, ndaj s’ke për të pasur probleme të vetëbesimit me të. Meqë ra fjala te problemet që mund të shmangësh kur je me Demin: Nuk do të jesh kurrë i/e uritur me të. Demi vdes për ushqimin dhe mendon se stomaku është rruga që duhet të ndjekin ndjenjat e bukura.

Si është Demi në punë?

Demi është ai që zgjidh punë! Nuk ka rëndësi sa serioze është çështja, Demi, falë prakticitetit të vet, arrin ta gjejë një zgjidhje të thjeshtë dhe frytdhënëse. Gjithashtu, është edhe paksa përtac, ndaj mos u çudit nëse ia gjen e-mailin plot.

Si është Demi me miqtë?

Jeta është e thjeshtë, por e bukur me Demin, sepse pëlqen gjërat e vogla: Të provojë një restorant të ri, të bëjë një xhiro të gjatë, bisedat kuptimplota, të shkojë në plazh ose në mal, të shijojë një gotë alkool dhe të bëjë batuta pa fund. Demi bën gjithçka për miqtë dhe përshtaten me çdo situatë, që nga një mbrëmje e çmendur në klub, deri te një kafe e qetë, me cicërima zogjsh, në orën 8:00 të mëngjesit.

Si është Demi në vetmi?

Demi është një shenjë që e do artin dhe ëmbëlsinë, ndaj nëse jashtë është qendra e vëmendjes, në shtëpi, mund të jetë duke u kujdesur për një lule ose kafshë shtëpiake, si dhe duke krijuar vepra artistike. Demi ka edhe një dhunti në gatim, ama, edhe një të keqe: Nuk të japin nga pjata e tyre, si Joey te “Friends”. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

A e dini se larja e enëve të yndyrshme me ujë të nxehtë është e gabuar?

Bëje vet
Tri shenjat që tregojnë se partneri/ja është një tradhtar serialë

Tri shenjat që tregojnë se partneri/ja është një tradhtar serialë

Lifestyle
Truku më i mirë për të “ringjallur” një xhaketë të vjetër lëkure: Ja me çfarë ta lyeni

Truku më i mirë për të “ringjallur” një xhaketë të vjetër lëkure: Ja me çfarë ta lyeni

Bëje vet
Shtëpia me kate në parcelë të ngushtë (Plani detaj)

Shtëpia me kate në parcelë të ngushtë (Plani detaj)

Dizajn dhe Arkitekturë
Në fillim janë të këndshëm dhe të ëmbël, por më vonë tregojnë 'fytyrën e vërtetë' -  kujdes nga meshkujt e lindur në këto katër shenja

Në fillim janë të këndshëm dhe të ëmbël, por më vonë tregojnë 'fytyrën e vërtetë' - kujdes nga meshkujt e lindur në këto katër shenja

Astrologji
Çfarë i ndodh trupit nëse bëni shumë ushtrime, por nuk ushqeheni mirë

Çfarë i ndodh trupit nëse bëni shumë ushtrime, por nuk ushqeheni mirë

Aktivitete sportive
Kalo në kategori