LAJMI I FUNDIT:

Dukja e 15 yjeve të famshme pa grim

Dukja e 15 yjeve të famshme pa grim

Ndonjëherë ne vetëm duhet të hedhim rutinën tonë të përditshme për t’i dhënë lëkurës një frymë të lirë.

Megjithëse të gjithë e dimë se është e shëndetshme, ne ende ndjehemi të trembur për të treguar papërsosmëritë e lëkurës që mund të kemi.


Në mënyrë që të merrni një ngritje të vetëbesimit, ne po ju ofrojmë një shans për të parë yjet që ishin mjaft të guximshme për t’u shfaqur pa grim dhe madje të postojnë fotot e tyre natyrale në internet.

Ne në Bright Side jemi të gjithë për bukuri natyrale, kjo është arsyeja pse ne nuk mund të ndihmojmë, por t’i ndajmë këto foto të artisteve të famshme me krenari duke treguar fytyrat e tyre “të zhveshura”.

15. Lady Gaga

Megjithëse Lady Gaga nisi me sukses linjën e saj të bukurisë të quajtur ‘Haus Laboratories’ në shtator, ajo ishte akoma e guximshme për të postuar një foto të vetes, pa thuajse asnjë grim, duke veshur diamante Tiffany, gjatë përgatitjeve të saj para Oscars. Cila Gaga ju pëlqen më shumë?

14. Adele

Adele duket po aq mahnitëse pa grim sa ajo bën me të. Këngëtarja britanike herë pas here poston foto pa grim në Instagram-in e saj dhe ato fitojnë miliona pëlqime. Si kjo, për shembull.

13. Lana Del Rey

Lana gjithashtu herë pas here lejon që sytë dhe buzët të pushojnë nga vija e syrit dhe buzëkuqi. Ajo rregullisht shfaqet në Instagram e freskët, e bukur dhe pa asnjë grim (ose me shumë pak).

12. Tyra Banks

Modelja amerikane është e vetëdijshme se si të punojë kamera dhe ndjehet e lirë të ndajë ‘selfie’ pa grim në Instagramin e saj, pa asnjë hezitim.

11. Kate Beckinsale

Heroina kryesore e ‘Underworld’ dhe ‘Van Helsing’ duket aq e mirë pa kozmetikë, siç bën me të. Postimi i saj në Instagram me një vaskë në sfond dhe fytyrën natyrale të bukur në plan të parë mori pothuajse 150,000 pëlqime nga ndjekësit e saj.

10. Miley Cyrus

Ashtu si artistet e tjera, Miley gjithashtu nuk ngurron të ndajë fytyrën me pamje natyrale me ndjekësit e saj. Në një foto të fundit ku ajo po mban një qen dhe nuk ka vënë grim, ajo mori më shumë se dy milionë pëlqime në Instagram.

9. Chrissy Teigen

Fotografia e duhur u postua nga vetë John Legend (burri i Chrissy) me titullin, “Asnjë filtër i nevojshëm”. Sidoqoftë, Teigen nuk ndihet kurrë e ndrojtur kur e tregoi veten e saj të vërtetë para audiencës. Ajo madje ka postuar një video pa grim duke folur për mënyrën sesi ndryshon lëkura e saj gjatë periudhave.

8. Carrie Underwood

Carrie është gjithashtu në mesin e atyre të famshmëve që postojnë selfiet e tyre pa grim në Instagram. Fotografia e duhur është bërë pas stërvitjes së saj në palestër dhe kishte komentin e mëposhtëm nga Carrie, “Kur fytyra juaj përputhet me bluzën tuaj = keni pasur një stërvitje të mirë! Në qoftë se bluza juaj nuk është blu … atëherë mbase duhet të shqetësoheni”.

7. Sarah Michelle Gellar

“Kjo jam unë, menjëherë pas klasës sime të parë Tabata. Shaka ishte mbi mua”, ky është komenti që Sarah la në postimin e saj në Instagram, pasi kishte shtuar etiketat #pagrim dhe #pafiltera. A postoni edhe ju selfie pa grim në Instagramin tuaj?

6. Jessica Biel

Aktorja e talentuar dhe gruaja e Justin Timberlake, Jessica Biel, kohët e fundit ka frymëzuar ndjekësit e saj në Instagram që të tregojnë pjesën e vërtetë të vetes. Titulli në foton e saj ishte duke folur për përhapjen e vetë-dashurisë dhe mospërdorimin e filtrave dhe grimit, e cila mori mbështetje nga shumë prej ndjekësve të saj.

5. Alicia Keys

Alicia Keys është e njohur për zgjedhjen e saj për të dalë pa grim dhe është me të vërtetë e çuditshme të shihet ndonjëherë me grim. Tre muaj më parë, Alicia postoi një video ku ajo po meditonte se cilat ndryshime kanë të bëjnë, duke u shfaqur pa grim.

4. Jennifer Lopez

50 vjeçarja J.Lo nuk ngurron të ndajë fytyrën e saj me pamje natyrale me të gjithë ndjekësit. Nëna e lumtur e dy fëmijëve duket si rrezatuese dhe e freskët pa grim se sa garuesit e rinj nga ‘Miss Universe’.

3. Lena Headey

Lena, e cila luajti Cersei Lannister në Game of Thrones, kohët e fundit ndau një foto të veten pa asnjë bazë bazë apo përbërje. Mollëzat e saj duken shumë të ëmbla në fytyrën e saj që ndriçojnë të gjitha nga dielli.

2. Adriana Lima

Pamja pa grim e engjullit të Victoria’s Secret vërteton se nuk ka asgjë më të fortë se bukuria natyrale e një gruaje. Megjithëse fotografia e Adriana me grim (majtas) fitoi më shumë pëlqime sesa ajo pa të (e djathtë), prapë besojmë se ajo duket më mahnitëse me fytyrën “e zhveshur”.

1. Kesha

Kesha e filloi këtë vit me një rezolutë të mrekullueshme dhe e postoi atë në Twitter duke thënë: “Këtë vit zgjidhja ime është ta dua veten time … ashtu si jam”.

Ne e mbështesim plotësisht Keshan dhe jemi të lumtur t’i shohim ato njolla kafe të lezetshme në fytyrën e saj.

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Magazina
Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga policia duke dëgjuar një nga këngët e tij

Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga policia duke dëgjuar një nga këngët e tij

Magazina
Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Magazina
U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

Magazina
DJ PM, Dagz, Ledri, Lumi B dhe Labi sjellin ripërpunimin e këngës së famshme “Kujt i paske ngja”

DJ PM, Dagz, Ledri, Lumi B dhe Labi sjellin ripërpunimin e këngës së famshme “Kujt i paske ngja”

Magazina
Egla tregon gjendjen shëndetësore pas rrëzimit nga shkallët në studion e Top Channel

Egla tregon gjendjen shëndetësore pas rrëzimit nga shkallët në studion e Top Channel

Magazina
Kalo në kategori