Dukagjini e mbyll pjesën e parë në barazim, Bujar Shabani shënoi super gol

Dukagjini po luan ndaj FC Europa nga Gjibraltari në kuadër të raundit të parë eliminator të Ligës së Konferencës, ku rezultati pas pjesës së parë është 1-1.

Klinasit e nisën më mirë ndeshjen dhe lehtë kanë mundur të kalojnë në epërsi në start, por Eljesa Zylfiu nuk ishte i saktë.

Por Dukagjini mori epërsinë në minutën e 30-të.

Goli i epërsisë për skuadrën klinase erdhi nga Bujar Shabani, i cili gjuajti nga një distancë prej 20 metrash.

Në minutën e 40-të Dukagjini ka kërkuar penallti pas një prekje të topin me dorë në zonë, por gjyqtari nuk mendoi ashtu.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë, mysafirët shënuan me Jesus Pozo, i cili ishte më i gjati në zonë për të shënuar me kokë për 1-1.

Dukagjini në pjesën e dytë duhet ta kthejë epërsinë që të ketë më lehtë ndeshjen kthyese. /Telegrafi/