LAJMI I FUNDIT:

Duka e vlerëson Rejan si një nga bashkëpunëtorët më të mirë

Duka e vlerëson Rejan si një nga bashkëpunëtorët më të mirë

Konferencën për shtypin me rastin e prezantimit të trajnerit të ti të Kombëtares, Sylvinho, e hapi presidenti Duka, që fillimisht falënderoi trajnerin Edy Reja për kontributin e dhënë në Kombëtare për 3 vjet e gjysmë.

“Jemi në këtë komunikim për të mbyllur një cikël dhe për të filluar një cikël të ri me një staf të ri, me objektiva të qartë. Do të doja të falënderoja Edy Rejën dhe stafin e tij për kontributin që kanë dhënë në drejtimin e Kombëtares, për përkushtimin dhe për gjithçka ka dhënë në këto 3 vite e gjysmë.


Ka zhvilluar më shumë se 30 ndeshje, bilanci është i barabartë në humbje dhe fitore. Ka bërë një punë shumë të mirë në uljen e moshës mesatare të futbollistëve të Kombëtares. Mund të ketë edhe kritika, por nëse nuk afron elementë të rinj nuk mund të kesh rezultate në të ardhmen.

Nga pikëpamja humane, Edy Reka ka qenë një nga bashkëpunëtoret më të mirë të FSH-së, i respektuar nga të gjithë në ambientet sportive. Ky nuk është takim thjesht formal, do të vijojë me komunikimin mes stafit të vjetër dhe atij të ri për informacionet që i duhen stafit të ri.” /ss/

https://www.youtube.com/watch?v=xnsdqZ3skiE&ab_channel=FederataShqiptareeFutbollit

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori