LAJMI I FUNDIT:

Drita misterioze që ndriçoi qiellin, shihet nga pesë shtete në afërsi (Video)

Drita misterioze që ndriçoi qiellin, shihet nga pesë shtete në afërsi (Video)

Banorët në Arizona të Shteteve të Bashkuara, janë alarmuar pas një drite të fuqishme dhe misterioze në qiell, duke menduar se ishte ndonjë aktivitet i jashtëtokësorëve.

Reklama

Por, ekspertët kanë thënë se ishte një meteor me madhësi të konsiderueshme, që u dogj sapo hyri në atmosferën e Tokës, transmeton Telegrafi.

Të njëjtën dritë, por me intensitet më të dobët, e kanë parë edhe në shtetet fqinje si Kaliforni, Nevada, Utah dhe New Mexico.

“Mund të jetë pjesë e grupit të meteorëve që njihen si Leonid, që do të bien gjatë tërë këtij muaji”, thuhet në një raport nga NASA.

Mësohet se të nesërmen mbrëma prej orës tre, pritet të bien rreth dhjetë meteorë brenda një ore, ndërsa nuk do të mungojnë as ditëve në vijim. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se

Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se "ka më zi"

Fun
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Interesante
Vitaly bie në kurth, shoku bën seks me nënën e tij (Video+18)

Vitaly bie në kurth, shoku bën seks me nënën e tij (Video+18)

Fun
Shikoni sesi kjo mace i ndryshon humori në një sekondë

Shikoni sesi kjo mace i ndryshon humori në një sekondë

Fun
Kalo në kategori